Strona główna » Condohotel – nowoczesna inwestycja

Condohotel – nowoczesna inwestycja

Condohotele stają się w naszym kraju coraz popularniejszą formą inwestycji deweloperskiej i hotelarskiej. Sposób zarządzania takim obiektem opiera się na wybudowaniu jednostek mieszkalnych i odpowiednim zarządzaniu nimi. Całą sprawą zajmuje się deweloper, który buduje obiekt, a następnie sprzedaje jego wydzielone części jako mieszkania lub pokoje. Na podstawie oddzielnej umowy nabywca wynajmuje obiekt turystom lub innym jednostkom.

Czym jest inwestycja condo?

Condohotel można śmiało nazwać hotelem, który funkcjonuje na zasadach condo. To oznacza, że dany budynek jest podzielony na poszczególne pomieszczenia, których posiadaczami są różni właściciele. W codziennym życiu są to zazwyczaj apartamenty inwestycyjne, które wynajmuje się w miejscowościach atrakcyjnych pod względem turystycznym. Całością najczęściej zarządza firma, która zdobywa klientów. Poza tym zajmuje się marketingiem, wynajmem pokoi oraz obsługą gości. Zyski są dzielone między firmę zarządzającą, a właścicieli danych pomieszczeń. Trzeba przy tym dodać, że condohotele właściwie niewiele różnią się od innych hoteli. Oferują do wynajęcia pokoje, sale konferencyjne oraz miejsca do rekreacji, takie jak baseny, bary czy restauracje.

Turystyczna atrakcja

Inwestowanie w ten rodzaj nieruchomości nie jest skomplikowany. Trzeba jednak posiadać pewną wiedzę, by poznać reguły z tym związane oraz orientować się w potrzebach rynku pod tym względem. Jest to istotne dlatego, że umowy są zazwyczaj zawierane na dłuższy okres, a nawet bezterminowo. Największe zyski jeśli chodzi o condohotele są notowane w miejscach bardzo popularnych pod względem turystycznym. Głównie chodzi o miejscowości wypoczynkowe w górach, a także nad morzem. Każdego roku liczba turystów jest w takich okolicach bardzo duża. Wielu z nich szuka pomieszczeń o wysokim standardzie. Można zauważyć, że wraz z upływem czasu coraz więcej osób szuka zakwaterowania właśnie w takich obiektach, a nie w pensjonatach czy kwaterach prywatnych. Daje to pewien obraz, który rysuje się bardzo korzystnie jeśli chodzi o ten rodzaj inwestycji i zysków.