Strona główna » Czym jest inwestowanie w condohotel

Czym jest inwestowanie w condohotel

Inwestowanie w condohotel to nowoczesna forma najmu. Polega ona na podzielności zysków z wynajmu apartamentów pomiędzy inwestorem a operatorem. Operator hotelowy condo składa się z grupy specjalistów oraz doradców z działu marketingu i sprzedaży w branży hotelarskiej. Zajmuje się rozwojem biznesu, finansowaniem portfeli inwestycyjnych i zarządzaniem operacyjnym. Współpracuje zarówno z hotelami Polskimi jak i zagranicznymi, deweloperami, właścicielami hoteli oraz inwestorami. Oferuje łącznie 925 pokoi i apartamentów w rożnych obiektach hotelowych.

Na czym polega inwestowanie w condohotel

Czerpanie zysków z condohoteli jest dość proste. Wystarczy zainwestować w wybrany pokój poprzez jego kupno. W momencie dokonania inwestycji w condohotel inwestor staje się właścicielem danego apartamentu. Dzięki temu może czerpać zyski z najmu, jak i korzystać z niego samodzielnie. Model biznesowy condo zapewnia inwestorom stały zysk ok 7-8% z wynajmu apartamentu. Zysk obowiązuje przez cały okres najmu bez względu na obłożenie obiektu. Wyjątkiem jest pobyt właścicielski, który pomniejsza wartość zysku o 1%.

Pobyt właścicielski to możliwość korzystania z wynajmowanego obiektu przez jego inwestora. Daje to możliwość używania apartamentu na własne potrzeby takie jak wakacje czy podróż służbowa. Ich realizacja odbywa się w wyznaczonym czasie i wynosi miedzy 14 a 30 dni, w zależności od danego hotelu.

Dodatkowo model inwestycyjny second home pozwala na kupno apartamentu w celu zamieszkania, nie wynajmu. Jest to możliwe w niektórych obiektach oferowanych przez grupę condo. W takiej sytuacji inwestor dodatkowo opłaca czynsz.

Koszty inwestycji w condohotel

Podczas zakupu apartamentu w modelu condo, inwestor nie ponosi kosztów operacyjnych. Wszystkie koszty obsługi obiektów hotelowych, najmu, promocji i remontów ponosi operator. Inwestor natomiast zobowiązany jest do opłacania podatku od nieruchomości oraz ubezpieczenia lokalu, a w przypadku wykorzystania apartamentu do zamieszkania również czynszu.